Walcz z cellulitem naturalnymi sposobami!

15

Cellulit to jeden z największych wrogów kobiet. Nie dotyczy on co prawda wszystkich przedstawicielek płci pięknej, jednak pomarańczowa skórka towarzyszy wielu paniom, niezależnie od wieku.

Czym jest z medycznego punktu widzenia? Otóż cellulit, nazywany bardziej fachowo lipodystrofią, to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod powierzchnią skóry, któremu towarzyszy obrzęk i patologiczne, włókniste zmiany tkanki podskórnej. Skutkiem tego jest pojawianie się pod powierzchnią skóry widocznych, wyczuwalnych grudek i guzków.

Walcz z cellulitem naturalnymi sposobami!Mniszek lekarski

Mało która kobieta zdaje sobie sprawę, że cellulit może być leczony kuracją opartą na naturalnych środkach, na przykład na ziołach. Celem i istotą leczenia jest oczyszczenie organizmu z dużej ilości toksyn, co poprawia funkcjonowanie układów krążenia i zapobiega tworzeniu się pomarańczowej skórki. Bardzo pomocny w kuracji jest mniszek lekarski, czyli popularny mlecz. Ma on właściwości oczyszczające, powoduje wypłukanie z organizmu szkodliwych substancji, które zmieniają strukturę tkankową warstwy skórnej.

Gotu-kola

Walcz z cellulitem naturalnymi sposobami!

Gotu-kola, fot. eFF-BKK via Compfight cc

Jest to roślina pobudzająca komórki tkanki łącznej do regeneracji; poza tym przyspiesza spalanie tłuszczu, czym rozbija grudki widniejące pod skórą. Oprócz tego, gotu-kola niweluje obrzęk tkanek podskórnych, co wizualnie wyszczupla. Z powyższych roślin można samodzielnie stworzyć dowolną mieszankę w formie olejków, maści a także sałatki. Warto dodać do niej nasionka ostropestu plamistego, którego leczniczy wpływ na skórę i wątrobę znany jest od dawna. Ostropest pobudza również tworzenie nowych naczynek krwionośnych, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona, co natychmiast przekłada się na wygląd.

Środki farmakologiczne

Jeśli odstrasza nas kuracja oparta na naturalnych środkach, nie mamy dostępu do wyżej wymienionych ziół, lub jest inny powód, dla którego nie decydujemy się na podjęcie kuracji ziołowej, warto zapoznać się z ofertą aptek. Na aptecznych półkach znajdziemy całą masę różnych środków farmakologicznych, które jednak w dużej mierze oparte są na naturalnych substancjach, pozyskanych z ziół.


2 Comments

  1. Małgosia pisze:

    Ja miałam okropny cellulit jak stosowałam tabletki antykoncepcyjne próbowałam wszystkiego, ćwiczeń, diety byłam nawet na endermologii, na szczęście w porę się opamiętałam z tymi tabletkami a właściwie pogadałam z trenerką z klubu fitness i zamiast tabletek teraz stosuję Lady Comp to ona mi doradziła bo powiedziała ze ten cellulit to przez hormony. a Lady Comp jest metodą naturalną.Mi pasuje i w końcu widzę poprawę.

  2. Marta pisze:

    Gdzie można takowy gutu-kola zakupic ? Wątpie że będzie to łatwe… albo jak z tego cokolwiek zrobić ?

Leave a comment

*